inne

Auta z USA – import amerykańskich pojazdów do Polski

Pojazdy ze Stanów Zjednoczonych są niezwykle popularne w krajach Europy. Dzieje się tak, ponieważ duża grupa modeli jest produkowanych specjalnie na rynek amerykański. Nie rzadko również, niektóre koncerny wypuszczają ekskluzywne wersje aut tylko do USA. Dodatkowo bardzo często amerykańskie samochodowe po zakupie i sprowadzeniu do Polski, nadal są tańsze, niż zostałyby zakupione w polskim salonie. 

Czy warto kupować auto z USA?

Specjaliści od motoryzacji na ten moment przekonują, że warto kupować auto jedynie z wyższej półki cenowej. Dlaczego? Ponieważ auta USA są produkowane dla amerykanów. W związku z tym takie auta mogą powodować problemy związane z ich naprawą czy serwisowaniem. Oprócz ewentualnych problemów we wprowadzeniu amerykańskiego pojazdu na polskie drogi nie lada wyczynem jest dopełnienie wszystkich formalności. To kwestia, która odstrasza potencjalnych klientów. Na szczęście istnieje wiele firm zajmujących się pośrednictwem sprowadzania aut z USA. 

Wyszukanie takich firm jest bardzo proste. Czołowe firmy świadczące takie usługi oferują się w internecie. Po wpisaniu do wyszukiwarki Google na przykład fraz „auta usa” oraz „auto z usa import” szybko znajdziemy takie przedsiębiorstwo. 

Jak zakupić auta USA?

Na ten moment utarły się dwa sposoby nabywania takich pojazdów. Amerykański samochód można nabyć od dilera lub od osoby prywatnej. Każdy sposób ma swoje plusy i minusy. Jeżeli zdecydujemy się na zakup od osoby prywatnej, sprowadzenie pojazdu będzie leżeć po naszej stronie. Barierą jest również sama podróż, która nie będzie możliwa bez otrzymania wizy. Może się także okazać, po naszym przybyciu do USA, że samochód, który nam się podoba, nie będzie w rzeczywistości taki ładny jak na zdjęciach.

Decydując się na dilera raczej, możemy być pewni towaru, ponieważ każdy diler reprezentuje swoją markę. Jeżeli nawet byłoby coś nie tak z autem w łatwy sposób można dochodzić swoich praw. Z kolei ceny pojazdów od osób prywatnych są tańsze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *