transport

Badania kierowców – dlaczego są istotne?

Poszukujesz godnej zaufania placówki zajmującej się przeprowadzaniem badań kierowców? Nie musisz szukać dalej.

Zaufaj profesjonalistom – wiele lat doświadczenia, indywidualne podejście do klienta oraz tylko aktualna i zgodna z wymogami prawa wiedza to nasze atrybuty. Kierowcy są grupą społeczną szczególnie narażoną na stres: męczące korki, niebezpieczne zdarzenia, inni nieuprzejmi bądź nie stosujący się do zasad ruchu kierowcy, wypadki, nieoczekiwane awarie w prowadzonym pojeździe… Dlatego też od prowadzących pojazdy wymaga się pełnej koncentracji i szybkiej reakcji na sytuacje na drodze. Badania kierowców przeprowadzane są w celu ustalenia, czy u danej osoby występują przeciwwskazania psychologiczne do kierowania pojazdami. Badania psychologiczne są dobrym narzędziem mającym realny wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego ważne jest, by badania przeprowadzały wyłącznie osoby kompetentne i doświadczone. Jeżeli właśnie szukasz miejsca, które zatrudnia wyłącznie profesjonalistów i przeprowadza takie testy w mieście Szczecin, to zapraszamy Cię do naszej Pracowni Badań Psychotechnicznych! W Pracowni przeprowadzamy zarówno badania wstępne jak i okresowe.

Kto powinien przejść psychotesty?

Grono osób, które powinny przejść psychologiczne badania kierowców jest dość szerokie. Zgodnie z polskim prawem jest kilka grup zawodowych objętych obowiązkiem przejścia badań. Jeśli prowadzisz samochód w pracy, jesteś taksówkarzem, kandydatem na zawodowego kierowcę, chcesz podjąć pracę jako instruktor nauki jazdy czy też egzaminator – nasza oferta jest dla Ciebie. Badania kierowców są też wymagane w przypadku osób wykonujących przewóz drogowy osób, kierujących tramwajem bądź górników. Oddzielną kategorią kierowców, którzy muszą przejść badania psychologiczne są osoby prowadzące pojazdy uprzywilejowane pracownicy straży pożarnej, policjanci, kierowcy samochodów przewożących wartości pieniężne.

Pracodawco, sprawdź czy Twój pracownik może prowadzić pojazd

Jeśli zatrudniasz osoby, które w trakcie czasu pracy poruszają się pojazdami (lub też wykonują przewozy osób) powinieneś zadbać nie tylko o to, czy Twój pracownik posiada ważne prawo jazdy, ale też o to, by posiadał aktualne badania kierowców. Tym samym troszczysz się o bezpieczeństwo podwładnych. Umów swoich pracowników na badania psychologiczne. Jest to łatwiejsze i wygodniejsze, niż myślisz – dbając o komfort naszych klientów przeprowadzamy badania również wieczorami oraz w soboty i niedziele!

Badania okresowe – jak często należy je przeprowadzać?

Prawo polskie definiuje jak często badania powinni przechodzić:

  • Kierowcy, którzy wykonują przewóz drogowy,
  • przedsiębiorcy wykonujący osobiście przewóz na potrzeby własne lub kierowcy przez nich zatrudnieni,
  • kierowcy pojazdów uprzywilejowanych,
  • instruktorzy i egzaminatorzy oraz kierujący tramwajem.

Osoby pracujące w tych zawodach powinny przechodzić badania psychologiczne kierowców co 5 lat do 60 roku życia; po ukończeniu 60 roku życia zaś co 30 miesięcy (chyba, że lekarz zaleci częściej).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *