ocieplanie domu
budowlanka

Co warto wiedzieć przed ociepleniem domu?

Jak się przygotować?

Ocieplanie domu jeszcze nigdy nie było tak proste! Każdy, kto mieszka w domku wie, że dobrze ocieplony budynek to nie tylko komfort jego mieszkańców, ale też spora oszczędność jeśli chodzi o jego ogrzewanie. Jest to oczywiście inwestycja, do której trzeba się dobrze przygotować; nie tylko pod względem finansowym, ale i logistycznym – dobrać odpowiednio metodę ocieplania (np. ocieplanie pianką, ocieplanie natryskowe) oraz zaplanować prace na najbardziej dogodny okres. Drugą kwestią jest wybranie odpowiedniej ekipy fachowców, którzy zrobią to nie tylko szybko, ale i skutecznie. Warto więc porównać oferty i zapytać znajomych czy mogą polecić nam kogoś dobrego w tym temacie. Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę wiedzę jaką posiadają. Da nam to pewną gwarancję tego, że potrafiąc dobrze wyjaśnić proces zostanie on również dobrze wykonany.

Ocieplanie pianką jako najskuteczniejsza metoda izolacyjna

Dostępnych na rynku metod ocieplania mamy kilka: styropian, wełna mineralna, polistyren, włókna celulozowe, pianka poliuretanowa. Ta ostatnia, naszym zdaniem, jest metodą najbardziej skuteczną. Dlaczego? To materiał izolacyjny, który został wytworzony z żywicy i utwardzacza, co czyni go wręcz ekstremalnie wytrzymałym i uniemożliwia pozostawienie jakichkolwiek szpar w naszej izolacji. Stosując metodę ocieplania pianką można być pewnym, że powierzchnia pod nią „oddycha”, co gwarantuje ochronę przed wszelkiego rodzaju grzybami. Ocieplenie pianką to również dobra przyczepność, lekkość i łatwość w montażu. Jednym
z wyznaczników popularności i skuteczności zastosowania tej metody jest fakt, że bardzo często można spotkać tak
ocieplone budynki na Śląsku. To właśnie Śląsk jest regionem, w którym to rozwiązanie zyskuje na coraz większej popularności, a klienci bardzo sobie takie rozwiązanie chwalą.

Koszty ocieplenia domu

Koszt takiej usługi zależy od kilku rzeczy, między innymi od takich kwestii jak wielkość i konstrukcja domu. To też wpływa na czas wykonania ocieplenia – powierzchnie proste i duże ociepla się zdecydowanie łatwiej niż skosy oraz przestrzenie przedzielone oknami. Ma to ogromny wpływ na cenę chociażby z tego względu, że do wykonania takich prac potrzebny będzie dodatkowy sprzęt, który musi wziąć ze sobą ekipa. Kolejnym kryterium cenowym jest region wykonania usługi – ceny nieznacznie różnią się między województwami. Koszt waha się mniej więcej od 44 zł za m2 do 76 zł za m2 – choć nie jest to stała.

Sprawdź nasze usługi ocieplania budynków na stronie spraypro.pl/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *