inne

Czy aplikacje mobilne to przyszłość dla biznesu?

Kilka lat temu wielu przedsiębiorców zastanawiało się, czy na pewno potrzebna im strona internetowa, skoro prowadzą biznes stacjonarny. Nie tak dawno niektórzy z nich uważali, że ich działalności nie da się prowadzić online. Dziś nikt już nie wątpi, że trzeba mieć swoje miejsce w sieci, ale też wie, że prawdopodobnie nie wystarczy je po prostu mieć.

Aplikacje mobilne — dla kogo tak, dla kogo niekoniecznie

Nasza strona powinna dać się łatwo znaleźć (pozycjonowanie) i równie łatwo obsługiwać. Ponieważ coraz więcej osób używa smartfona do przeglądania internetu, powinna być też responsywna (czyli dopasowywać się do różnych wielkości ekranu) i lekka (szybko się ładować). Najlepiej, aby była dostępna natychmiast. Może więc lepsza będzie własna aplikacja mobilna?
Większość z nas szukając czegokolwiek, zaczyna od internetu. Możemy w kilka chwil nie tylko znaleźć odpowiedź na pytania, ale też kupić, to czego potrzebujemy, czy załatwić od ręki jakąś sprawę — nawet w urzędach. Firma, która nie ma strony, ma już na starcie mniejsze szanse. Nawet poczta pantoflowa nie jest już tak skuteczna, kiedy nie można podesłać linku.
Czy jednak każda firma potrzebuje dedykowanej aplikacji mobilnej? Na ten moment wydaje się, że nie, ale kto wie, co przyniesie przyszłość? Na pewno powinny się nad nią zastanowić lokale gastronomiczne i sklepy oraz te branże, gdzie ważny jest klient powracający. Ułatwienie mu życia poprzez aplikację, która zapamięta jego dane i preferencje, oraz będzie na wyciągnięcie ręki, a nawet dotknięcie palcem, jest nie do przecenienia.

Tworzenie aplikacji mobilnych

Poznań to jedno z miast, gdzie firm oferujących oprogramowanie jest mnóstwo. Wiele z nich specjalizuje się w określonych produktach, aby mieć przewagę nad tymi, którzy oferują wszystko, ale w wersji podstawowej. To jednak jedna z bardziej dynamicznie zmieniających się branż, więc ci, co wczoraj skupiali się na tworzeniu stron www, dziś proponują tworzenie aplikacji mobilnych. Poznań ma wielu doświadczonych programistów, ale oni też działają w sieci. Dlatego klienci z całego kraju mogą skorzystać z usług tych najlepszych

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *