inne ogólnie

Czym jest owata i do czego służy?

Wykorzystuje się ją głównie w tapicerstwie i krawiectwie. Dzięki niej pewne przedmioty stają się nie tylko bardziej miękkie, ale również znacznie wygodniejsze. Mowa tu o owacie. Czym dokładnie jest i do czego służy? 

Co to owata i jakie są jej rodzaje?

Owata to nic innego jak po prostu watolina. Ze względu na to, że daje się łatwo formować, znajduje zastosowanie głównie w wielu branżach. Obite nią rzeczy są bardzo wygodne i miękkie. 

Wyróżnia się kilka rodzajów owaty. Oto one:

  • Owata tapicerska – jest tworzona z włókien poliestrowych i bioodpadów, które są klejone na sucho. Jest sprężysta, puszysta i do tego lekka. Owata tego rodzaju przepuszcza powietrze i się nie odkształca. 
  • Owata bawełniana – jest produkowana z naturalnych włókien bawełnianych. Jest antyalergiczna, miękka, puszysta, przewiewna, a także bardzo dobrze chłonie wilgoć. 
  • Owata poliestrowa – ma właściwości antyalergiczne, jest przewiewna, nie chłonie wilgoci. Jest puszysta, miękka, nie rwie się i nie traci sprężystości. 
  • Owata silikonowa – jest produkowana z użyciem trudnopalnych włókien poliestrowych silikonowych. Watolina jest miękka i zarazem puszysta. Ma właściwości antyalergiczne. 

Do czego służy owata?

Watolina, czyli owata jest materiałem przeznaczonym do szerokiego zastosowania. Stosuje się ją w meblarstwie i krawiectwie. Może służyć do wypełniania kurtek, poduszek, kocyków. Sprawdza się także jako filtr wody do akwarium, wypełnienie materaców i foteli. Coraz częściej wykorzystuje się ją w produkcji przytulnych zabawek dziecięcych. Owata tapicerska nadaje się do produkcji mebli wykorzystywanych w instytucjach publicznych i transporcie masowym. Bawełniane często służą przy szyciu pledów, kołderek i poduszek. Watolina silikonowa sprawdzi się między innymi w produkcji legowisk dla zwierząt domowych, kurtek i płaszczy. 

Dzięki owacie, mamy możliwość cieszenia się funkcjonalnością i wyglądem wielu przedmiotów. Wybierając watolinę wysokiej jakości i od sprawdzonych producentów, można podnieść jakość tych przedmiotów i ich atrakcyjność.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *