sprzęt

Czym jest pompa magnetyczna i kiedy pomyśleć o jej zakupie?

Czym jest pompa magnetyczna? Kiedy warto rozważyć jej zakup? To pytania, na które odpowiadamy w poniższym tekście. Brzmi ciekawie? Zachęcamy do krótkiej lektury!

Pompa magnetyczna – o czym dokładnie mowa?

Pompa magnetyczna nazywana również pompą hermetyczną to wielofunkcyjne rozwiązanie, które zapewnia hermetyczne tłoczenie medium. Cechą charakterystyczną tego typu pompy jest magnetyczne sprzęgło, które odpowiada za przenoszenie napędu. Na jego budowę składają magnesy umieszczane na wirniku wewnętrznym oraz zewnętrznym. Co ciekawe, pompa magnetyczna nie ma uszczelnień wału, a to sprawia, że nie ma bezpośredniego kontaktu pomiędzy wałem silnika i wałem pompy, więc nie trzeba też obawiać się wycieków, zanieczyszczeń, czy awarii. Taka budowa pompy hermetycznej sprawia, że mamy do czynienia z naprawdę wyjątkowym rozwiązaniem, o którym warto pamiętać. 

Pompa magnetyczna – kiedy pomyśleć o jej zakupie?

Bazując na tym, co udało nam się ustalić w pierwszej części artykułu widać, że mamy do czynienia z jakościowym rozwiązaniem, które pozwala na tłoczenie cieczy niebezpiecznych i agresywnych.  Dlatego pompa magnetyczna przyda nam się, gdy w swojej firmie tłoczymy ciecze łatwopalne, żrące, czy mające negatywny wpływ na środowisko. 

Specyficzna budowa pompy hermetycznej sprawia, że będzie idealnym wyborem do transportowania chemikaliów, czy nawet detergentów typu CIP do czyszczenia instalacji lub urządzeń. Te uniwersalne pompy mogą okazać się dobrym wyborem także do aplikacji w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, czy nawet w procesie obróbki skrawaniem. 

Nie sposób pominąć również przemysłu galwanicznego, czy fotograficznego, szczególnie jeśli zależy nam nie tylko na bezpieczeństwie, ale również na niezawodności pracy danej instalacji. Poza tym warto też wspomnieć, że u najlepszych dystrybutorów pompa magnetyczna oferowana jest w niewygórowanych cenach, więc jej zakup może okazać się dobrym pomysłem, gdy szukamy oszczędności.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *