sprzęt

Istotne akcesoria, których nie powinno zabraknąć w żadnym gabinecie weterynaryjnym

Specjalistyczny sprzęt czy też łóżko zabiegowe to nie jedyne elementy wyposażenia, które powinny znaleźć się w gabinecie weterynaryjnym. Kultura pracy nakazuje bowiem, aby w miejscu przeprowadzania zabiegów znalazł się między innymi parawan. Gabinet powinien być bowiem miejscem przyjaznym, kojarzącym się przede wszystkim z ratowaniem życia zwierząt. Widok inwazyjnych zabiegów z pewnością nie jest z kolei czymś, co chciałby widzieć właściciel. Oprócz parawanów, równie ważne są również pozostałe akcesoria, jak chociażby stabilizator weterynaryjny. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

 

Prostsze leczenie dzięki akcesoriom

 

Jednym z najprzydatniejszych akcesoriów tego typu jest wysięgnik weterynaryjny. Umożliwia on bowiem dostosowanie pozycji stołu zabiegowego do sytuacji oraz rozmiaru zwierzęcia. Wykonany z najwyższej klasy materiałów, wysięgnik jest przy tym odporny na korozję oraz przedwczesne zużywanie się elementów. Solidna konstrukcja takiego akcesorium sprawia przy tym, że stół nie obniży się nagle podczas zabiegu. Przekłada się to z kolei na sprawniejsze leczenie oraz zwiększone bezpieczeństwo naszych czworonożnych pacjentów.

Równie istotnym akcesorium jest tu także stabilizator weterynaryjny. Zwierzęta, jak wszyscy zapewne doskonale wiemy, potrafią być niezwykle płochliwe. Dotyczy to w szczególności rannych osobników. Wytrzymały stabilizator pozwala na przypięcie pacjenta do stołu, ograniczając jego przemieszczanie się. Dzięki temu, znajdują one zastosowanie zarówno podczas robienia zdjęć RTG, jak i wszelkich zabiegów chirurgicznych. Stabilizatory redukują również liczbę osób, potrzebnych do trzymania leczonego zwierzęcia. Są one jednocześnie bardzo proste w czyszczeniu i wytrzymałe, dzięki czemu możemy stosować je przez dłuższy czas.

Pamiętajmy przy tym, że wysięgniki weterynaryjne i tym podobne akcesoria powinny być kupowane wyłącznie w specjalistycznych sklepach. Da nam to bowiem gwarancję zarówno ich skuteczności, jak i bezpieczeństwa naszych pacjentów. Przykładem zaufanego sklepu internetowego ze sprzętem weterynaryjnym najwyższej klasy jest chociażby polski Veteri.