Pole panelu słonecznych
inne

Jak uzyskać dofinansowanie do paneli słonecznych?

Niezbędne dokumenty dla dofinansowania montażu paneli słonecznych

Chcąc uzyskać dofinansowanie na panele słoneczne należy w pierwszej kolejności wypełnić podstawowy dokument jakim jest formularz odnoszący się do samej instalacji fotowoltaicznej. Projekt konstrukcji musi zostać wykonany przez prawdziwego profesjonalistę z odpowiednimi uprawnieniami. Do wniosku należy dołączyć certyfikat oraz poświadczenie z Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

W projekcie panele słoneczne powinny zostać przedstawione na schemacie wraz z opisem i parametrami technicznymi dla wszystkich urządzeń. Sporządzony powinien być też kosztorys oraz licznik wytworzonej energii elektrycznej. Należy pamiętać, że w kwestii instalacji i projektu żaden z pracowników nie może być jej twórcą. Może być inaczej, jeśli osoba zatrudniona w firmie ma niezbędne pozwolenia.

Dokąd się udać po dofinansowanie?

W pierwszej kolejności osoby, które chcą zainstalować panele słoneczne powinny zasięgnąć informacji w lokalnym wydziale w urzędzie miasta lub gminy. Innymi miejscami do wypytywania będą urzędy wojewódzkie i siedziby lokalnych władz. Taką siatkę informacyjną jako pierwszą stworzyła Warszawa. W tym mieście oraz pozostałych wojewódzkich wymagane są wizyty, wówczas można skorzystać z wielu porad, zasięgnąć informacji.

Panele słoneczne są niezwykle opłacalną instalacją wraz ze swoim przeznaczeniem. Ponadto w tej chwili łatwiej jest otrzymać dofinansowanie niż kredyt. Wskaźniki ekonomiczne pokazują wyraźnie, że to lepsza alternatywa, a mieszkańcy dużych miast twierdzą, że z punktu widzenia dbałości o środowisko, to szansa na wygranie walki ze smogiem. Zdaniem wielu, każde działanie, które ma ograniczać zużycia naturalnych zasobów jest godne uwagi. Sam montaż paneli słonecznych może być kosztowną inwestycją, ale na przełomie kilku lat pojawią się znaczne oszczędności. Ważne, że całość konstrukcji będzie wykazywać się długotrwałością nawet do 30 lat.

Jeżeli szukasz pomocy w uzyskaniu dofinansowania do paneli w Warszawie zapraszamy serdecznie na naszą stronę ekotechsun.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *