moto

Jak wrócić z imprezy, kiedy wezwanie taksówki nie wchodzi w grę?

Czasem zdarza się, że standardowe sposoby na szybki transport zwyczajnie nie są w stanie sprostać wymogom konkretnej sytuacji. Przykład?

Pojechaliśmy własnym autem do klubu, aby spotkać się ze znajomymi. Kilka godzin później, w naszej głowie jest już niezła bania, lecz taxi nie wchodzi w rachubę, ponieważ musielibyśmy zostawić samochód pod klubem. Zmuszenie się do jazdy też nie jest dobrym pomysłem, z racji wysokiego prawdopodobieństwa spowodowania wypadku lub utraty prawa jazdy i zapłacenia mandatu. Na szczęście, nie jesteśmy pozostawieni tu samymi sobie – w walce z problemami ludzi, wiodących nocne życie, pomagają bowiem profesjonalne firmy, zajmujące się odprowadzaniem samochodów na życzenie!

Z bania taxi nie wezwiemy – co możemy zatem zrobić?

Jeśli wypiliśmy kilka drinków, a musimy wrócić własnym autem, lecz żaden z naszych znajomych nie jest w stanie odwieźć nas do domu, zamówienie kierowcy z pewnością okaże się być bardzo dobrym, rozsądnym pomysłem. Podobnie jest też w sytuacji, gdy takiej pomocy potrzebuje nasz przyjaciel, lecz my sami nie mamy najzwyczajniej w świecie czasu, aby odwieźć go jego własnym autem. To właśnie takie sytuacje, stosunkowo zresztą nierzadkie, sprawiły, że firmy odprowadzające samochody powoli wychodzą z niszy na terenie naszego kraju.

Warto jest tu także wspomnieć o częstym problemie, jakim jest zwyczajny brak rozwagi kierowców. W wielu wypadkach dochodzi bowiem do sytuacji, w której wydaje się nam, że pomimo kilku piw lub drinków, nasze refleksy pozostają nienaruszone. Rzeczywistość prezentuje się jednak zupełnie inaczej, zaś konsekwencje naszej lekkomyślności nierzadko stają się dla nas jasne dopiero wtedy, gdy ktoś ucierpiał z naszej winy, lub straciliśmy właśnie wymarzone prawo jazdy.

Nie możemy użyć taxi, lecz dopadła nas bania? Wezwijmy szofera!

Na szczęście, na polskim rynku nie brakuje rzetelnych firm, oferujących możliwość odwiezienia klienta do domu jego własnym samochodem. Za przykład może nam tu posłużyć chociażby LuxDriver, zapewniający całodobową pomoc kierowców z wieloletnim doświadczeniem, a także ubezpieczenie do każdego ze zleceń. Jeśli, pomimo poimprezowej bani, chcemy dojechać do domu, lecz taxi nie wchodzi w grę, skorzystajmy z usług specjalistów. Koszt takiego podwiezienia będzie bowiem niczym, w porównaniu z ceną, jaką przyjdzie nam zapłacić po spowodowaniu wypadku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *