inne

Kiedy udać się do notariusza?

Chcesz sporządzić intercyzę, podpisać umowę na sprzedaż nieruchomości albo uregulować sprawy spadkowe? Wszystko to możesz uczynić podczas krótkiej wizyty w kancelarii notarialnej. Kancelaria notarialna w Będzinie prowadzona przez Annę Muzyk czynna jest przez pięć dni w tygodniu, z czego w poniedziałki aż do godziny 18-stej, dzięki czemu osoby pracujące mogą załatwić swoje sprawy bez konieczności zwalniania się, a następnie odrabiania godzin. 

 

Notariusz Będzin – w jakich sprawach warto skorzystać z usług notarialnych? 

W naszym życiu zdarzają się różne historie i czasami z konieczności, a czasami dla własnego bezpieczeństwa i tzw. „świętego spokoju” warto skorzystać z usług notariusza w Będzinie, który sporządzi stosowny dokument mający moc prawną. Przykładem sytuacji, kiedy może on stanowić ważne zabezpieczenie jest wynajem mieszkania. Jeżeli chcemy uniknąć tego, że mimo wypowiedzenia umowy najmu, lokator nie będzie chciał się wyprowadzić, powinniśmy sporządzić umowę notarialną, w której zostanie wskazany adres, pod który najemca ma się przeprowadzić na wypadek ustania umowy najmu. Kancelaria notarialna Będzin coraz częściej gości też w swoich progach pary, które przed zawarciem związku małżeńskiego chcą podpisać intercyzę. Ale korzystanie z usług notarialnych nie zawsze jest dobrowolne. Jeśli chcemy nabyć lub sprzedać jakąś nieruchomość, wtedy obowiązkowo musimy zgłosić się do notariusza w celu podpisania aktu notarialnego… W każdej z wymienionych sytuacji kancelaria notarialna w Będzinie oferuje szybką pomoc i sporządzenie odpowiedniego aktu notarialnego, poświadczenia itp. 

 

Przez jaki czas notariusz Będzin przechowuje sporządzone dokumenty? 

Nie zawsze akt notarialny czy też inny dokument wydawany przez notariusza jest nam potrzebny w momencie jego sporządzenia. Często bywa, że chowamy go do szuflady, a po latach nie możemy go odnaleźć. Co wtedy? Wszystko zależy od tego, ile czasu upłynęło od daty jego sporządzenia. Notariusz Będzin ma obowiązek przechowywania wszystkich aktów oraz dokumentów do dziesięciu lat. W trakcie ich trwania wystarczy, że zgłosimy się do kancelarii i poprosimy o wypis aktu, a ten zostanie nam bez problemu wydany. Jeśli jednak minęło więcej niż dziesięć lat, wtedy musimy skierować się do Sądu Rejonowego, a konkretnie do Wydziału Ksiąg Wieczystych, ponieważ to właśnie tam notariusz przesyła wszystkie akta po upływie dziesięciu lat… Potrzebujesz pilnej porady notarialnej? Kancelaria notarialna w Będzinie służy pomocą w każdej sprawie notarialnej!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *