ogólnie

Nauka angielskiego – temat jak bumerang

Język angielski jest właściwie wszechobecny i coraz bardziej potrzebny. Jego nieznajomość może wywoływać irytację i frustracje na co dzień, w pracy czy w podróży.

Angielski staje się powoli koniecznością, bez umiejętności posługiwania się nim w niektórych sytuacjach możemy poczuć się  jak bez ręki. O ile dzieci i młodzież przeważnie obcują z tym językiem już od przedszkola, chłoną go z piosenek, gier i filmów, o tyle dorośli często nie mieli okazji uczyć się angielskiego w szkole, a jeśli nawet, to od tego momentu mogło minąć już dużo czasu. A jak wiadomo, umiejętności niepraktykowane po prostu zanikają. W kontekście opanowania angielskiego, prawie każdego nachodzą myśli w typu: „muszę się za to wziąć”, „zrobię coś ze swoimi angielskim”, „teraz już nie odpuszczę”. Jednak często przychodzi zniechęcenie spowodowane brakiem efektów czy też czasu. Na szczęście angielski dla dorosłych – w formie różnych kursów – stał się bardzo popularny, dlatego każdy chętny znajdzie coś dla siebie.

Angielski dla dorosłych – gdzie i kiedy się zapisać?

Na odpowiedni kurs należy się zapisać wtedy, gdy samodzielne metody nauki nie przyniosły zamierzonego efektu. Ponieważ dorosłe życie wiąże się z wieloma obowiązkami i ograniczeniem czasowym, warto wybrać szkołę językową, w której angielski dla dorosłych odbywa się w dogodnych dla nas terminach i nie koliduje z innymi zajęciami. Często można postawić na kurs indywidualny – wtedy harmonogram zajęć jest dostosowany do naszych potrzeb. Kiedy już wybierzemy odpowiednią placówkę i zgłosimy się do niej, zapewne (na podstawie testów mających sprawdzić poziom naszej znajomości języka), zostaniemy przydzieleni do odpowiedniej grupy. Naukę angielskiego dla dorosłych można też zacząć od podstaw.

Bez barier

Niektóre szkoły językowe wyspecjalizowały się w prowadzeniu lekcji angielskiego dla dorosłych i postawiły na ten rodzaj działalności. To bardzo dobre rozwiązanie, gdyż wielu dorosłych ma obawy przed tym, że na kursie będą najstarsi, z różnych powodów będą odstawać od reszty, nie nadążą za młodszymi etc. Dla takich ludzi są organizowane grupy 50+. W ten sposób zlikwidowana zostaje bariera odstraszająca chętnych, którzy mimo wieku nadal chcą się uczyć. Podręczniki, z których korzysta się podczas takich lekcji, są specjalnie dostosowane do potrzeb ludzi dojrzałych. Ponieważ osoby dorosłe uczą się w inny sposób niż młodzież czy dzieci, to technika nauczania została opracowana przez metodyka tak, żeby efekty nauki były zadowalające. Podczas lekcji angielskiego dla dorosłych nacisk położony jest na mówienie, a tematyka zajęć obejmuje codzienne sytuacje – podróże, zakupy, rozmowy telefoniczne itp.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *