sprzęt

Nowoczesna obróbka w zakładach przemysłowych

Szybki sposób na bezkolizyjną pracę maszyn

Obecnie zakłady przemysłowe oczekują szybszej reakcji ze strony firm serwisowych. Zatrzymanie procesu produkcji w firmie powoduje wielkie straty finansowe. Dzięki systemowi cnc klient otrzymuje produkt wyprodukowany zgodnie z wcześniej założonymi wytycznymi. System cnc nie pozwala na błędy podczas tworzenia zamówionych komponentów. Celem jest przyspieszenie lub przywrócenie pracy w zakładach.

Obróbka cnc polega na współpracy z mikrokomputerem, którego zadaniem jest likwidacja części toczonych elementów. Jeśli chcemy otrzymać produkt idealnie pasujący do naszych maszyn, przed produkcją komponentu należy zaprogramować wszystkie wytyczne. Aby system cnc mógł poprawnie wyprodukować element, bierze pod uwagę projekt, twardość i chropowatość oraz rodzaj materiału. Szybki proces obróbki i precyzja wykonania sprawiają, że w krótkim czasie uzyskujemy brakującą część.

Na czym polega toczenie cnc?

Toczenie cnc to powtarzalna i precyzyjna obróbka powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych przedmiotów najczęściej brył obrotowych przy współpracy z nowoczesnym systemem cnc. Polega na oddzieleniu jednej warstwy od toczonego artykułu. Nowoczesna tokarka wyróżnia się przede wszystkim metodą sterowania elementami, które są odpowiedzialne za obróbkę materiału. Dzięki systemowi cnc specjalista jest w stanie wykryć najmniejszy błąd i przerwać produkcję.

Dochodzi do szybkiej korekty i wznowienia produkcji komponentu zgodnego z projektem. Specjalne zadanie do spełnienia ma sterownik cnc. Zapamiętane przez niego kryteria zapewniają dokładność wykonania komponentu. Toczenie cnc najlepiej sprawdza się w zakładach przemysłowych podczas produkcji seryjnych, ale również przy indywidualnych zleceniach. Profesjonalne toczenie najczęściej dotyczy wałów napędowych i osi, walców hutniczych, tłoczysk, tłoków, obudów łożysk, kół jezdnych, wibratorów spiekalniczych, wózków jezdnych, kół zębatych, kołnierzy, pierścieni i tulei.

Zapoznaj się z ofertą na stronie www.jamet.com.pl/toczenie-cnc.html

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *