języki

Przygoda z językiem włoskim

Język włoski zachwyca swoim brzmieniem i melodią. Rozmawianie po włosku musi być czystą przyjemnością, ale to nie jest jedyny powód, dla którego warto się nauczyć tego języka.

 

Kurs włoskiego we Włoszech? Po prostu to zrób!

Miłośnicy podróżowania i odwiedzania różnych krajów powinni rozważyć naukę włoskiego, bo używa się go nie tylko we Włoszech. Status urzędowego ma on także w San Marino, Szwajcarii, Watykanie, a także na chorwackiej wyspie Istria i w Słowenii. Będąc na wakacjach we Francji również możemy próbować porozumieć się po włosku, bo w pewnych regionach tego kraju jest on powszechnie używany. Język włoski zajmuje czwarte miejsce w Europie pod względem liczby użytkowników, dlatego ze względów praktycznych również warto poświęcić czas na przyswojenie włoskiej gramatyki i słownictwa. Przygodę z tym językiem można zacząć od wyjazdu na kurs włoskiego we Włoszech. Nauka w szkole, która mieści się w samym centrum Rzymu, w pobliżu słynnej Bazyliki św. Piotra jest już wystarczającym powodem, aby na taki kurs się zdecydować, ale z pewnością nie jedynym.

 

Rzymskie wakacje

Pobyt we Włoszech zapada w pamięć ze względu na piękno tego kraju, zwłaszcza liczne zabytki, ale też  z powodu pysznej, słynnej na całym świecie kuchni. Pizze, pasty czy kawa nigdzie nie smakują tak, jak we Włoszech właśnie. Lekcje języka, odbywające się w szkole, której okna wychodzą na rzymskie ulice, to prawdziwa frajda nawet dla tych, którzy wiele już w życiu widzieli. Włoskie intensywne kursy językowe dla dorosłych to nie tylko sposobność do lepszego poznania języka, ale również niezapomniana przygoda. Nie tylko rozmowa w języku włoskim jest przyjemna, ale także uczenie się go nie jest trudne. Podczas zajęć w Rzymie, można poznać włoskie słownictwo biznesowe, a także przygotować się do zdania egzaminów na studia czy zdobycia certyfikatów językowych. Uczestnicy kursów we Włoszech nie tylko na naukę poświęcają czas, ale także mają okazję zwiedzić wiele słynnych i wartych zobaczenia miejsc, których w tym pięknym kraju nie brakuje. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *