inne

Rodzaje i zastosowanie elektrokorundu zwykłego

Ścierniwo to drobiny czy też ziarna materiału ściernego na bazie których istnieje możliwość wyprodukowania narzędzi ściernych, m.in. papieru ściernego czy wszelkiego rodzaju tarczy. Każde ze ścierniw charakteryzuje się zróżnicowanymi właściwościami, co niesie za sobą inny sposób zastosowania. Będąc zainteresowanym szlifowaniem lub cięciem można skorzystać z określonych materiałów.

Elektrokorund – cena najniższa i zastosowań bezliku

Najczęściej spotykane ścierniwo do piaskowania to elektrokorund zwykły, który można rozpoznać poprzez jego zabarwienie zbliżone do brązu. W swoim składzie zawiera 95% czystego elektrokorundu, a pozostała zawartość to w dużej mierze tlenek tytanu odpowiadający za podniesienie twardości ziaren. Elektrokorund zwykły ma zastosowanie uniwersalne, dzięki swojej wytrzymałości można go wykorzystać do szlifowania metali, drewna czy też obróbki większości tworzyw sztucznych.

Jednakże wcześniej wspomniane tlenki zawarte w domieszce sprawiają, że nie należy stosować tego ścierniwa do szlifowania oraz cięcia stali nierdzewnych oraz szlachetnych. Przy takim zastosowaniu może dojść do ich łatwego zanieczyszczenia, korozji i odbarwień. To ścierniwo do piaskowania należy do jednych z najtańszych i najczęściej wykorzystywanych. Wytwarzane jest z naturalnego minerału zwanego korundem składającego się w głównej mierze z aluminium. Taką postać służy do ostrzenia oraz polerowania narzędzi. Więcej informacji na stronie www.furs-prosegment.pl/elektrokorund-zwykly-eb-95a

Do czego służą regałki?

REGAŁKA jest w stanie wypełnić nieciekawe wnętrze domu w coś unikalnego i niepowtarzalnego za sprawą swoich ręcznie produkowanych uchwytów i gałek do mebli, a także wszelkiej maści haczyków. Nawet niewielki dodatek, czy zmiana uchwytów w meblach może zmienić wystój wnętrza i zachwycić znajomych. Uchwyty REGAŁKI oferują wysokiej jakości, ręcznie robione produkty których nie znajdziesz nigdzie indziej a ponad 400 wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie firmy znajdują się zarówno klasyczne gałki, stonowane kolorystycznie, o tradycyjnych kształtach, jak i te zwariowane o finezyjnych kształtach i barwach.

A jeśli szukasz czegoś co pozwoli cofnąć się w przeszłość, to odnajdziesz tu na przykład klimaty retro. Ręcznie robione haczyki i gałki nie tylko pozwalają osiągnąć pełnię niepowtarzalnego, wizualnego efektu, ale również długie użytkowanie za sprawą dbałości wykonania i użycia wysokiej jakości materiałów. Produkty można zobaczyć na żywo w Warszawie i Sosnowcu, lub na stronie internetowej REGAŁKI.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *