inne

Siatka na ptaki – opis rozwiązania

Posiadając balkon w bloku, na pewno nie raz zdenerwowało Cię ptactwo, które utrudnia codzienne funkcjonowanie. Ciągły brudny ptasimi odchodami balkon potrafi wyprowadzić z równowagi. A to tylko „kropla w morzu” problemów wynikających z zagnieżdżenia się ptaków przy naszym mieszkaniu. Na szczęście na rynku możemy zakupić dedykowane środki i narzędzia odstraszające ptactwo. W naszym artykule opiszemy, czym jest siatka na ptaki oraz przedstawiamy plusy takiego rozwiązania. 

Siatka na ptaki – jaką wybrać? 

Siatki na ptactwo spotkamy w wielu wersjach w zależności od materiału, szerokości oczek w siatce, powierzchni i koloru siatki. Głównie każda siatka na ptaki jest wykonana z polietylenu, który jest bardzo trwały. Głównym czynnikiem determinującym wybór siatki to szerokość oczek. Jeżeli dzielnica, w której mieszkasz, jest pełna małych ptaszków, wtedy przyda się siatka z mniejszymi dziurkami o średnicy 19 mm. Natomiast jeśli balkon jest niszczony przez większe ptaki wtedy trzeba kupić siatkę o standardowym rozmiarze 50 mm x 50 mm. 

Balkon również dobrze jest zabezpieczyć również przed domowymi zwierzakami. Jeśli przykładowo mamy kota, a chcemy zabezpieczyć balkon warto postawić na siatkę z mniejszymi oczkami. Jeśli polietylenowa siatka na ptaki nie zda egzaminu na większe osobniki, trzeba będzie zainwestować w większą siatkę metalową. 

Siatka na ptaki – zalety 

Siatki na ptactwo są bardzo chętnie kupowane ze względu na ich szereg korzyści. Głównym plusem takiej siatki jest trwałość, dzięki wykorzystywanemu polietylenowi. Materiał cechuje się wysoką odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne. Siatka taka nie brudzi ani balkonu, ani elewacji. Z tego względu taki produkt służy na wiele lat. Omawiając zalety takich siatek, należy wspomnieć również o atrakcyjnej cenie. Każda siatka na ptaki jest tania, ponieważ m2 kosztuje od 9 do 15 zł. Kupując taką siatkę na metry kwadratowe, można zakupić od razu odpowiednią powierzchnię, jaką potrzebujemy do swoich celów. Jednak nawet jeśli kupimy jej zbyt wiele, siatkę na ptaki można dowolnie przycinać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *