moto transport

Skuteczne zarządzanie flotą samochodową — na czym oprzeć ten proces?

Większość firm w dzisiejszych czasach potrzebuje odpowiedniej floty samochodowej. Nie wszystkie przedsiębiorstwa potrzebują bardzo rozbudowanych zasobów, jednak te, których działalność opiera się na wykorzystaniu aut, muszą inwestować w najlepsze rozwiązania. Tylko wtedy mogą mieć pewność, że ich firma będzie miała szansę prawidłowo się rozwijać i normalnie funkcjonować. Kluczowe dla osiągnięcia sukcesu jest zarządzanie flotą samochodową. Jest to niezwykle odpowiedzialne zadanie, które należy powierzyć zaufanej osobie. 

Zarządzanie flotą pojazdów — z czym wiąże się to zadanie?

Aby zarządzanie flotą pojazdów było skuteczne, trzeba nie tylko zbudować odpowiednią flotę poprzez wynajem lub kupno samochodów, ale także skupić się na sprzedaży poszczególnych modeli oraz dobrze poprowadzonej obsłudze serwisowej. Kolejnym zadaniem zarządcy floty jest:

  • kontrola stanu liczników samochodów, 
  • rozliczanie kilometrówek kierowców, 
  • dokonywanie oględzin aut;
  • zgłaszanie i rozliczanie powstałych szkód, jakie powstały podczas różnego rodzaju zdarzeń komunikacyjnych.

Biorąc powyższe pod uwagę, zadanie zarządzania flotą powinno być powierzone specjalistom.

Flota pojazdów — zanim wybierzesz dokonaj analizy potrzeb przedsiębiorstwa

Zanim wybierzesz samochody, które zasilą Twoją flotę w firmie, sporządź odpowiednią analizę potrzeb. Jest to zadanie administratora floty. Trzeba podkreślić, że niezwykle ważne. Flota samochodowa w firmie musi bowiem spełniać oczekiwania przedsiębiorstwa. Auta wypożyczane lub kupowane na potrzeby firmy muszą być kupowane według zapotrzebowania. Co więcej, muszą także spełniać wymogi odnośnie przeznaczenia. 

jeżeli flota pojazdów ma służyć do przewozu określonych towarów, gabaryty samochodów powinny być optymalnie dostosowane do przewożonych dóbr. Warto zatem przed zamówieniem konkretnego modelu auta, zbadać jego przestrzeń bagażową. Dobrze jest także pamiętać wybierając flotę samochodową, aby była ona bezawaryjna i oszczędna. W tym wypadku warto podeprzeć się testami awaryjności, które przeprowadzane są przez niezależne i renomowane instytuty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *