krawiectwo

Szycie jest piękne

„Obyś żył w ciekawych czasach”, jak mówi przewrotne chińskie przekleństwo, które przecież w zależności od interpretacji, przekleństwem wcale być nie musi.

Bo ciekawe oznacza różnorodne, intrygujące, pozbawione nudy. A grzechem byłoby nazwać współczesną modę nudną. Żyjemy w czasach braku konwenansów, braku żelaznych zasad dotyczących kompozycji ubraniowych, wszystko można nosić ze wszystkim: trampki do garnituru czy sukni ślubnej, dresowa marynarka, szpilki do spodni dresowych czy buty sportowe na obcasie, które z pewnością nie służą do uprawiania sportu. Podobnie ma się rzecz z kolorami, pamiętam czasy, kiedy nie do pomyślenia było połączyć różowy z czerwonym, czy czerwony z pomarańczowym, „bo się gryzły”. Dziś nikomu to nie przeszkadza, tak jak w kuchni, w której panuje trend „fusion”, tak w modzie, szukając swojego stylu, wszystko można miksować ze wszystkim. Dziś każdy chce być oryginalny, nawet w mieście mniej artystycznym, a bardziej biznesowym. Nieoficjalne hasło stolicy Wielkopolski brzmi „Poznań miasto doznań” i coś w tym jest. Mamy wielki wybór lodów, kuchni z całego świata, piw kraftowych, a i szycie na miarę Poznań też ma do zaoferowania. Po cóż szycie na miarę Poznaniowi, miastu, w którym nie brakuje sklepów z gotowymi ubraniami?

Szycie na miarę Poznań

Być może dziś nie jest żadnym wstydem założyć trampki do garnituru, ale są sytuacje, okazje i stanowiska, które wymagają ubrania oficjalnego, najlepiej klasycznego. Poza tym klasyka jest ponadczasowa i się zawsze obroni, pod warunkiem, że jest dobrze uszyta, co oznacza, że jest skrojona na miarę. Każdy człowiek jest inaczej zbudowany i dopóki chodzi o ubrania oversizowe, dopasowanie nie stanowi większego problemu, ale jeśli mowa o dobrze dopasowanym garniturze, najlepsze jest szycie na miarę. Po pierwsze można samemu dobrać krój i materiał, określić styl. W Poznaniu warto skorzystać z usług Taylor Crafts, znajdującym się w modnym budynku dawnej drukarni, czyli Concordia Design. W skład firmy wchodzi zespół fachowców: krojczych, krawców i projektantów z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem. Na ich stronie internetowej można przejrzeć projekty wraz z opiniami zadowolonych klientów. Po latach popularności tanich sieciówek wracają czasy, w których największą wartość stanowi indywidualizm i oryginalność. To miłe uczucie wiedzieć, że coś zostało wykonane z myślą o konkretnym człowieku, a nie obliczone na masową produkcję. W tym kontekście pierwsze zdanie niniejszego artykułu ma sens i wcale nie jest przekleństwem. Bo w ciekawych czasach, w których można ubierać się zgodnie z własną wizją, żyje się dobrze. A usługi Taylor Crafts spełniają te oczekiwania, ich szycie to to szycie na miarę Poznania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *