sprzęt

Wózek widłowy — na co zwrócić uwagę podczas kupna używanej maszyny?

Prowadzenie firmy wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji. Nie ulega żadnej wątpliwości, że bez względu na to, czy prowadzisz firmę produkcyjną, czy usługową, musisz mieć sprzęt, dzięki któremu będziesz mógł zaoferować swoim klientom wykonanie zlecenia na jak najwyższym poziomie.

Dlatego, zanim kupisz odpowiednie narzędzia, zastanów się nad tym, czy chcesz inwestować w nowe oprzyrządowanie, czy może wolisz na początek odrobinę zaoszczędzić i kupić używane narzędzia w dobrym stanie. Jeśli wybierzesz tę drugą opcję, koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę, kiedy będziesz kupował używany wózek widłowy. Tak, taki sprzęt nie musi być nowy, aby przez lata służył bez zarzutu Twojej firmie i nie wymagała naprawy silnika spalinowego.

Podstawowe parametry, o których musisz pamiętać, jeśli nie chcesz po kupnie doprowadzić do szybkiej naprawy silnika spalinowego wózka widłowego

Naprawa silników spalinowych wózków widłowych to nie błahostka. Jeśli zatem jak najdłużej chcesz uniknąć takiej sytuacji, podczas kupna używanej maszyny zwróć uwagę na następujące parametry:

  • rok produkcji wózka;
  • stan ogólny maszyny;
  • historie użytkowania;
  • ilość motogodzin.

Mając na uwadze powyższe czynniki, z pewnością nie tylko zadbasz o to, aby kupiona maszyna służyła Ci jak najdłużej, ale również o to, żeby zapłacić za nią odpowiednią cenę.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin wózka widłowego? Przede wszystkim dokładnie sprawdź szczelność układu hydraulicznego, ewentualne wycieki oraz stan ogumienia.

Zanim jednak wybierzesz się na oględziny wózka widłowego, dokładnie sprawdź, w jakich warunkach był wykorzystywany wcześniej — w jakim zakładzie go używano, co nim przewożono, jak długo pracował i gdzie go serwisowano. Te wszystkie informacje powinny pomóc Ci podjąć decyzję o zakupie. Pamiętaj również o tym, aby sprawdzić, czy wózek, który chcesz kupić, od nowości użytkowany był w naszym kraju, czy sprowadzony został z innego, gdzie mógł pracować w bardzo ciężkich warunkach. Jeśli okaże się, że w grę wchodzi ta druga opcja, nawet jeśli wózek widłowy będzie stosunkowo młody, zaniechaj jego kupna. Dzięki temu unikniesz problemów z jego częstą naprawą. A co do wieku — jest on bardzo ważnym czynnikiem, który określa przydatność maszyny do pracy. Zwracaj na niego uwagę, jeśli chcesz kupić maszynę, która pracuje w danej firmie od ponad 15 lat. W młodszych wózkach sprawa jest bardziej skomplikowana, jednak to temat na kolejny artykuł.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *