okno i cień
dom okna i drzwi

Korzyści płynące z wymiany okien na nowe

Choć coraz rzadziej możemy się spotkać ze starymi oknami, to nadal stanowią one pewien odsetek okien, jakie znajdują się w naszych domach. Jednak najwyższy czas pożegnać się z tym reliktem przeszłości i wymienić je na nowe. Powodem dla którego warto to zrobić są liczne korzyści, jakie odczujemy w krótkim czasie po wymianie. Jedną z bardziej zauważalnych jest oszczędność płynąca z faktu, że szczelne okna to lepsza termoizolacja mieszkania. A w związku z tym mniejsze fundusze przeznaczane na ogrzanie lokum.

Kompleksowa wymiana okien Wrocław

Nawet najdroższe okna, wykonane z materiałów najwyższej jakości nie będą spełniały swojego zadania jeżeli zostaną nieprawidłowo zamontowane. Stąd też tak ważne jest, aby czynność ta powierzona została fachowcom i profesjonalistom. A kluczem do sukcesu jest prawidłowy pomiar, który umożliwia zamówienie okien idealnie pasujących do otworu pozostałego po demontażu starych okien. Ważnym jest też, aby wszelkiego rodzaju zaprawę czy tynk, który nie przylega trwale do muru usunąć. Wszystko to ma bowiem wpływ na to, jak szczelne i izolujące będą okna.

wymiana okien

Warto wiedzieć, że wymiana okien wrocław wraz z montażem obejmuje również demontaż starych okien, obróbkę ościeży oraz montaż parapetu zewnętrznego i parapety wewnętrznego. A zatem nie musimy się o nic martwić, ponieważ wszystkim zajmie się firma. Nieco inaczej sytuacja wygląda gdy wymiana okien nie obejmuje montażu. Wówczas więcej prac spada na naszą głowę. Taką wymianę okien we Wrocławiu oferuje http://okna.wroc.pl/

Szczelność to podstawa

Przy wymianie okien niezbędna jest pianka poliuretanowa. Wypełnia się nią wszystkie szczeliny znajdujące się między ramą okna a ościeżem. Również miejsca po klinach wypełnią się wspomnianą pianką. Średni czas jej utwardzenia wynosi 24 godziny. Wielką zaletą pianki poliuretanowej są jej właściwości izolacyjne.

Kolejną ważną kwestią odnośnie szczelności jest właściwe zamontowanie parapetu zewnętrznego, ponieważ jeżeli zostanie to zrobione nieumiejętnie to powstanie mostek termiczny. Konsekwencją tego może być osadzanie się pary wodnej na oknach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *