wynajem

Wynajem biura w Poznaniu, czyli dlaczego w Poznaniu warto robić interesy

Poznań to jedno z najstarszych i największych polskich miast. Położone jest na zachodzie Polski nad Wartą.

Poznań to kolebka państwa polskiego i historyczna stolica Wielkopolski. Miasto jest stolicą województwa wielkopolskiego. Podzielone jest na 42 dzielnice. Wynajem biura w Poznaniu i założenie tu biznesu to niemal stuprocentowa gwarancja powodzenia. Poznań jest miastem dynamicznym, nastawionym na rozwój, otwartym na kreatywność i skuteczność działania.

Dlaczego warto robić biznes w Poznaniu?

Liczący ponad 500 000 mieszkańców Poznań jest piątym pod względem liczby ludności miastem w Polsce, po Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu. Miasto znajduje się na osi komunikacyjnej Berlin-Warszawa-Moskwa, nieco ponad 160 kilometrów od granicy niemieckiej. Warto dodać, że Poznań to także centrum kulturalne. Odbywają się tu Międzynarodowe Konkursy Skrzypcowe im. Henryka Wieniawskiego. Na uwagę zasługuje również inny festiwal o randze międzynarodowej – Międzynarodowy Festiwal Sztuk Scenicznych „Malta”.

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Poznań jest ważnym ośrodkiem przemysłu, kultury, szkolnictwa wyższego i nauki. W mieście działa 25 szkół wyższych. Największa z nich to Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Odbywają się tu co rok Międzynarodowe Targi Poznańskie. Powstałe w 1920 roku są najważniejszym wydarzeniem w życiu przemysłowym i handlowym Polski. Poznań to jeden z najstarszych organizatorów targów w Europie. Wynajem biura w Poznaniu i założenie tu firmy gwarantuje zatem pozostawanie w stałym kontakcie z najprężniej działającymi firmami, przodującymi w swoich dziedzinach i z najnowszymi trendami w usługach i przemyśle.

Wynajem biura w Poznaniu na biznes – stuprocentowa gwarancja sukcesu

Poznań jest jednym z najsilniejszych ośrodków gospodarczych w Polsce. Słynie z przemysłu tekstylnego, nowych technologii, motoryzacji. Produkowane są tu słynne Solarisy, a także inne autobusy, trolejbusy, autokary turystyczne i tramwaje. Silnie obecna jest tu także branża meblarska. Poznań to także ważny ośrodek projektowy. W mieście działa centrum designu i kreatywności oraz międzynarodowa wyższa szkoła projektowania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *