ogólnie

Jak wygląda podróż z Polski do Szwecji promem? Wyjaśniamy!

Prom Szwecja-Polska jest popularnym sposobem podróży stosowanym zarówno przez turystów, jak i osoby podróżujące w celach zarobkowych. Dlaczego prom Szwecja-Polska jest tak atrakcyjny wobec lotu samolotem czy wyprawy autem do Szwecji? W poniższym artykule opisujemy, jak wygląda podróż do Szwecji z Polski oraz ile kosztują bilety na prom. 

Jak dostać się do Szwecji?

Polskę od Szwecji dzielą jedynie 915 km. Dlatego od wielu lat prom Szwecja-Polska jest tak popularny. Na decyzję o wyborze takiego środku transportu wypływa kilka aspektów. Przede wszystkim rejsy promem do Szwecji odbywają się bardzo często – w ciągu tygodnia z polskich portów promy wypływają łącznie aż 70 razy! 

Wysoka częstotliwość jest wynikiem tego, że rejsy są realizowane ze Świnoujścia, Gdynia oraz Gdańska. Z każdego tego portu dostaniemy się do innego szwedzkiego miasta. Rejsy z Gdyni kończą się w miejscowości Karlskrony, natomiast promy z Gdańska dopływają do Nynashamn. Z kolei płynąc ze Świnoujścia, możemy dopłynąć aż do dwóch miejscowości: Trelleborga oraz Ystad. Drugim ważnym aspektem jest ekonomiczność takich podróży – bilety w dwie strony potrafią być bardzo tanie. 

Jak wygląda podróż promem?

Decydując się na prom Szwecja Polska, trzeba się przygotować na podróż trwającą minimum 6 h. Długość ta odnosi się do rejsu do Ystad – jest to najkrótsza podróż. Rejsy do Karlskrony oraz Trelleborga trwają 8-9 h. Najdłużej płynie się do Nynashamn, bo aż 18 godzin. Odprawa na promie nie jest skomplikowana i poradzi sobie z nią osoba decydująca się takim środkiem transportu pierwszy raz. Wybierając się na prom Szwecja Polska, jedynie trzeba pamiętać, aby być na terminalu co najmniej 60 min przed wypłynięciem. 

Ile kosztuje bilet na prom Szwecja Polska?

Jak już wspominaliśmy, to co wpływa na częsty wybór promów przez turystów to właśnie ekonomiczność. Ceny za bilety na prom Szwecja Polska są stosunkowo tanie. Za bilet w pierwszą stronę zapłacimy do 200-300 zł a czasami mniej, jeśli zarezerwujemy go odpowiednio wcześniej. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *