fizjoterapia

Przesunięcie miednicy — poważny problem, z którym możesz sobie poradzić w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso!

Przesunięcie miednicy i asymetria miednicy — są jednym z kilku objawów zaburzeń mechaniki kręgosłupa

Przesunięcie miednicy i nieprawidłowe ustawienia, czyli asymetria, jej poszczególnych części szkieletu względem siebie często prowadzi do stanów patologicznych. Aby przebieg funkcji biologicznych w narządzie ruchu był dobry, to bardzo ważne jest prawidłowe ustawienie miednicy. Skośne przesunięcie miednicy powoduje niekorzystne ułożenie całego kręgosłupa, aż do podstawy czaszki. Dlatego leczenie odcinka szyjnego kręgosłupa, niejednokrotnie przynosi spodziewane efekty, dopiero gdy skorygujemy te dysproporcje.

Przesunięcie miednicy — najczęstsze dolegliwości związane z tym problemem

Najczęstszymi problemami związanymi z asymetrią miednicy, z którymi Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso sobie radzi to: dolegliwości dna miednicy, bóle kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowego, bóle rozlane miednicy, bóle kończyn dolnych, bóle opasające tułów oraz dolegliwości urologiczne. Zdaniem twórczyń i twórców terapii manualnej upadek, uderzenie lub niewłaściwe obciążenie jednego z talerzy biodrowych może zmienić swoje położenie względem kości krzyżowej. Powoduje to niestety wyłącznie pozorne skrócenie jednej z kończyn dolnych.

Pęknięcia miednicy i przesunięcie miednicy — upadek z wysokości lub wypadek komunikacyjny

Pęknięcie miednicy lub przesunięcie miednicy jest najczęstszym skutkiem urazu mechanicznego poprzez upadek z wysokości, lub wypadek komunikacyjny. Osoby starsze mogą doznać takiego problemu nawet po przewróceniu się na twarde podłoże. Każda miednica składa się z wielu elementów: kości łonowych i biodrowych połączonych ze sobą w jedną kość miedniczą, które łączą się z kością krzyżową, guziczną, stawem krzyżowo biodrowym i spojeniem łonowym oraz z kości kulszowych. Podczas urazu mechanicznego lub wypadku komunikacyjnego może dojść do uszkodzenia każdej z tych części oraz niektórych narządów wewnętrznych.

Co obejmują objawy złamania miednicy?

Złamanie miednicy lub przesunięcie miednicy może obejmować: drętwienie, lub mrowienie w pachwinie, lub w nogach, zmiany w obrębie unaczynienia kończyn dolnych, trudności w oddawaniu moczu (uszkodzenie pęcherza lub cewki moczowej), skrócenie kończyny dolnej, ból samoistny w okolicy urazu, obrzęk i zasinienie okolicy oraz bóle nasilające się przy ruchach kończyn. Nie wahaj się i skorzystaj z usług Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso.